Kahve makinesi satın alma rehberi

Melih Bayram Dede
2 min readAug 13

MELİH BAYRAM DEDE

Güne yüksek enerji ve keyifle başlamanın en iyi yollarından biri kahve tüketmektir. Evde ya da ofislerde lezzetli kahveler hazırlamak içinse en doğru karar, size zaman kazandıran ve belli bir kalitenin üzerinde tatları deneyimlemenizi sağlayan kahve makinesi satın almak olacaktır.

Kahve makinesi satın almadan önce neye ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz önemlidir. Alacağınız makineyi, filtre kahve, espresso, americano ya da Türk kahvesi yapmak için mi kullanacaksınız? Satın alacağınız kahve makinesi modeli bu kararınıza göre değişecektir.

Kahve makinesi türüne karar verin

Alışveriş sırasında karşınıza çıkacak kahve makinesi modelleri temel olarak şunlardır. Filtre Kahve Makineleri, Espresso Makineleri, Kapsül Kahve Makineleri ve Türk Kahvesi Makineleri. Bunlardan hangisine ihtiyaç duyduğunuza karar verdikten sonra, seçiminizi yapmak biraz daha kolaylaşacaktır.

Kullanımı basit ve uygun fiyatlı olan Filtre Kahve Makineleri, filtre kahve hazırlamak için ilk başta gelen seçenektir. Espresso Makineleri, yoğun aromalı ve koyu renkli espresso kahveleri hazırlamak için ideal seçimdir.

Tek kullanımlık kahve kapsülleri ile çalışan Kapsül Kahve Makineleri, farklı tatlar denemenizi kolaylaştıran cihazlardır. Türk Kahve Makineleri ise Türk usulü kahve seviyorsanız, istediğiniz keyfi size kısa sürede sunan pratik cihazlar olarak karşımıza çıkar.

Aramanız gereken özellikler

Hangi makineyi satın alacağınıza karar verirken, dikkat etmeniz gereken bazı özellikler var. Sık sık kahve hazırlayacaksanız, satın alacağınız kahve makinesinin büyük bir su haznesine sahip olmasını tercih etmelisiniz.

Eğer cappuccino veya latte gibi kahveleri çok seviyorsanız, cihazınızda köpük hazırlama özelliği olup olmadığına dikkat edin. Kahvenizi kişisel tercihinize göre özelleştirebilmek isterseniz, cihazda ayarlanabilir sıcaklık ve öğütme seviyeleri olması faydalı olacaktır.

Güvenlik açısından ise kahve makinesinde otomatik kapanma özelliği bulunması hayat kurtarıcı olabilir. Özetle, kahve makinesi satın alırken öncelikle neye ihtiyaç duyduğunuzu tam olarak belirlemek ve buna göre karar vermek önemlidir.

Her kategoriden bir model seçtim

Bu girişten sonra sıra geldi, satın alabileceğiniz güncel kahve makinesi modellerine göz atmaya. Burada her kategoriden bir kahve makinesi seçtim. Bu ürünleri incelediğinizde, kahve makinesi seçiminiz biraz daha netleşmiş olacak. Gelin, vakit kaybetmeden kahve makinesi modellerine geçelim.

‘Teknoloji ve Hayat’ kitabımı buradan satın alarak bana destek olabilirsiniz.

Uygun fiyatlı kulaklık HyperGear Xpods Pro TWS, powerbank ve duvar şarj cihazı incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanalıma abone olmayı ve videoları beğenmeyi unutmayın!

YouTube: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede

Sosyal medyada lütfen beni takip edin:

Instagram: https://www.instagram.com/melihbayramdede
Tiktok: https://www.tiktok.com/@melihbayramdede
Facebook: https://www.facebook.com/melihbayramdedecom
Twitter: https://twitter.com/melihbayramdede
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/melihbayramdede
Telegram: https://t.me/melihbayramdede

Melih Bayram Dede